Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

3. A - Projekt o Slunci

6. 2. 2022 Mgr. Martin Králík
Ilustrativní obrázek k akci

„ Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko…“ Těmito slovy ze známé písničky jsme v naší třídě přivítali další týdenní projekt o Slunci.

Nejdříve jsme skládali puzzle a hádali odpovědi na hádanky s obrázky berušky, slunečnice a pampelišky. Následovalo vymýšlení pojmů pomocí výukové metody pětilístek, hledali jsme vhodná přídavná jména, slovesa a tvořili věty na téma Slunce. 

Tato aktivita se moc povedla a my se mohli podívat na několik velice zajímavých filmů z portálu ČT edu. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací o celé sluneční soustavě, vysvětlili jsme si rozdíl mezi hvězdou a planetou, porovnávali velikost jednotlivých planet a jejich vzdálenost od Slunce, které je zdrojem tepla a světla na naší planetě Zemi a že by zde bez Slunce nebyl život. Při pozorování rostlin za okny jsme si ověřili, že se vždy otáčí za světlem.

Středeční ráno nám připravilo posezení s červánky. Pomocí lampy a sady papírů jsme si vyzkoušeli pokus, jak vznikají červánky. V hodině výtvarné výchovy na nás čekala velká výzva v podobě tvoření společného uměleckého díla. Bylo to opravdu těžké a náročné, abychom na jeden velký formát společně namalovali sluníčka, míchali barvy, dělali otisky rukou a ještě přitom všem dávali pozor na kalíšky s vodou, barvy, oblečení a vše uklidili. Nakonec jsme vše zvládli na výbornou, i když mnozí z nás přišli domů s nějakou barevnou skvrnou.

Poslední den našeho projektu jsme pozdravili sluníčko při Tv cviky z jógy, v počítačové učebně jsme pomocí programu Geoboard tvořili různé tvary sluníček a na úplný závěr v kuchyňce připravili pohoštění z ovoce a zeleniny. Všechny sluníčkové svačinky byly moc chutné.

Celý týden uplynul velice rychle a my jsme opět zažili mnoho krásných chvil a naučili se hodně nového. Příště nás čeká olympiáda.

Mgr. L. Králíková

 

01.jpg 02.jpg 03.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22a.jpg 22b.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 27.jpg 28.jpg 29.jpg IMG_20220203_105521.jpg