Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Olympiády z českého jazyka a z dějepisu

3. 2. 2022 Mgr. Lucie Cidlinská
to-do-4483048_960_720.jpg

Po roční pauze se žáci 8. a 9. ročníků mohli opět zúčastnit tradičních soutěží – olympiád z českého jazyka a z dějepisu.

V českém jazyce se na jednu stranu žáci nemuseli bát žádných pravopisných chytáků, ale zato prověřili svůj cit pro jazyk, důvtip a dokonce i logiku a kreativitu. Po jazykové části následovala slohová práce, tentokrát na téma U nás na náměstí/návsi. Školní kolo nejlépe z 18 účastníků zvládly: 1. Eliška Janďurová, 2. Tereza Klimšová, 3. Barbora Kadašová.

Tématem dějepisné olympiády bylo Šlechta v proměnách času. V žácích toto téma vyvolávalo menší obavy, ale nakonec se s ním poprali se ctí, a to především: 1. Jakub Andreas, 2. Tereza Klimšová, 3. Petr Žmuda.

Žáci na prvních 3 místech v dějepisu a na prvních dvou místech v českém jazyce budou naši školu reprezentovat i v okresním kole. Gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným.

Poděkování patří také Luboši Brettovi, Evě Drábové, Nataše Kovačovičové a Ivetě Ryšavé za pomoc při přípravě a organizaci soutěží.


Mgr. Lucie Cidlinská