Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Zahraniční spolupráce

1. 2. 2022 Mgr. Petr Kopřiva, MBA
WhatsApp Image 2022-02-01 at 09.38.08.jpeg

Rok 2022 přinesl mimo jiné i počátek realizace zahraniční spolupráce naší školy. Zatím se jedná o dvě aktivity, které se dotknou našich žáků. Na druhém stupni, nejprve v 8. třídách, zahajujeme spolupráci se švédskou školou z města Borgholm, která bude zaměřena na anglický a německý jazyk. Spolupráce je zaštítěna čtyřmi pedagogy z naší i švédské strany. Čtyři skupiny žáků budou prezentovat naší školu, naše město a na oplátku se něco dozví o Borgholmu a jeho škole. Máme v plánu aktivity se švédskými partnery rozšiřovat a více převádět do přímé komunikace pomocí google meet. Na prvním stupni naší školy jsme domluvili neformální spolupráci s německou školou v Hartau, zaměřena bude na zájmovou činnost, například turistiku a sport. Setkávat se by se měly pod vedením pedagogů skupiny našich i hartavských žáků střídavě u nás a v Německu. První aktivita proběhne koncem února v Jablonném v Podještědí. V plánu máme navázání dalších kontaktů a rozvoj zahraniční spolupráce tak, aby se stala přínosem pro co největší počet našich žáků.