Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Lyžařský výcvikový kurz 2022

13. 1. 2022 Mgr. Denisa Kovačovičová
úvodní.jpg

V minulém týdnu od 2.1. do 8.1. proběhl lyžařský výcvikový kurz v Albrechticích u Tanvaldu pro žáky 7. a 8. ročníků naší ZŠ. Kurzu se zúčastnilo 43 dětí pod vedením pěti pedagogických pracovníků školy. Všichni jsme byli ubytováni v příjemném penzionu u Špičáku, kde byla přínosem nejen chutná kuchyně, ale také soukromí, které jsme ocenili zejména během nočních bujarých hodin.

V neděli, po příjezdu na místo, jsme zahájili kurz procházkou ke ski areálu, abychom si prohlédli naše působiště pro nadcházející dny. Lyžařský výcvik startoval v pondělních ranních hodinách, kdy jsme se rozdělili do čtyř skupin dle lyžařských dovedností. Každá skupina během týdne individuálně rozšiřovala dovednosti pod vedením své instruktorky. Nejzdatnější lyžaře vedla Mgr. Kamila Šubrtová, střední skupinu a zároveň pokročilé lyžaře Ing. Anna Procházková a nejpočetnější skupinu, největší snaživce a začátečníky v jednom, si rozdělily Veronika Süssnerová a Šárka Vastlová. Bezpečný průběh jistila z podkopce i na lyžích zdravotnice Mgr. Petra Jandáková.

Již v úterý nám počasí zkomplikovalo plány a ski areál byl z důvodu nepřetržitého deště celý den uzavřen. Tento den jsem využili k prohloubení znalostí o nejen sjezdovém lyžování. Program jsme doplnili o odbornou přednášku Horské služby, kterou nám svou přítomností zpestřil záchranářský pes. Ani o pohyb nebyla nouze, po celém penzionu byly rozmístěny různorodé úkoly, které děti s nadšením plnily, aby nasbíraly co nejvíce bodů pro svůj tým.

Ke spokojenosti nás všech se počasí zbylé dny umoudřilo a my mohli vyrazit opět na svah a pokračovat v lyžařském výcviku. Lyžovačka probíhala denně 4,5 hodiny. Své celotýdenní snažení předvedli žáci v pátek odpoledne při sjezdu slalomu na čas. Večery nám zpestřovaly výukové bloky, doplněny o zábavné hry a soutěže. 

Pobyt jsme završili vyhodnocením soutěží, her, znalostí a diskotékou. Největší odměnou, mimo sladké ceny, byla prodloužená večerka. V sobotu 8.1. nás čekal už jen závěrečný úklid penzionu, dobalení posledních kousků oblečení, naskládání kufrů do autobusu, naložení všech zúčastněných a odjezd směr Jablonné v Podještědí, kde probíhalo bujaré vítání s rodiči a smutné loučení se spolužáky i pedagogy naší školy.

Z našeho pohledu se kurz velmi vydařil a těšíme se opět v příštím roce.

6.jpg 5.jpg 4.jpg 3.jpg 2.jpg 1.jpg 8.jpg 7.jpg