100 let české školy - 3. A

11. 11. 2021 Mgr. Martin Králík
001.jpg

V naší třídě začalo projektové vyučování k 100. výročí založení české školy v Jablonném v Podještědí již v září. Společně jsme se dohodli, že se vrátíme v čase a prostřednictvím komiksu si připomeneme celé období.

Úplně na začátku nás čekala procházka po našem malebném městečku. Na výstavě k 100. výročí knihovny jsme získali potřebné informace a fotografie. Den otevřených dveří v ZŠ Komenského nám ukázal prostředí školy, která vznikla již před 90 lety. Dnes má tato škola velmi pěkné vybavení, plno didaktických pomůcek a její zázemí může být inspirací i pro naši školu.

Po procházce jsme se s chutí a zápalem vrhli na získávání dalších informací a podkladů, např. jsme vyhledávali historické obrázky Jablonného, nebo zjišťovali, jaké učebnice se dříve používaly při výuce, jak byly školy vybavené a zda se dnešní škola podobá té v dřívějších dobách. Velmi nám pomohla naše paní asistentka, která poutavým vyprávěním přiblížila svá školní léta. I když jsme jen třeťáci a teprve se učíme používat digitální techniku, odvážně jsme se pustili do tvoření komiksu. Nakonec vznikla velmi pěkná prezentace komiksového příběhu, kterou jsme obohatili o zdařilé obrázky školních budov.

Poslední částí našeho projektového snažení byla tvorba únikové hry, kde jsme svými návrhy na procvičování z prvouky, matematiky a vyjmenovaných slov po b pomohli paní učitelce. Udělali jsme velký kus práce a máme velikou radost, že jsme vše zvládli. Nyní nás čeká sdílení našeho tvoření s ostatními. Určitě se i současná podoba školy má čím pochlubit. Proto věříme, že v den otevřených dveří na naší škole se o tom přesvědčí i široká veřejnost.


Za naši třídu paní učitelka Mgr. L. Králíková a paní asistentka J. Mudrová.


01_Fotíme naši školu.jpg 02_Prohlížíme si fotografie.jpg 03_Na výstavě fotíme  staré budovy škol.jpg 03_Na výstavě se ptáme paní knihovnice.jpg 05_Tvoříme koláž.jpg 06_Tvoříme koláž.jpg 07_Tvoříme koláž.jpg 08_Tvoříme koláž.jpg 09_Kreslíme 100.jpg 10_Kreslíme 100.jpg 11_Besedujeme s paní asistentkou, která chodila do ZDŠ ve Školní ulici.jpg 12_ Den otevřených dveří v ZŠ Komenského.jpg 13_Den otevřených dveří v ZŠ Komenského.jpg 14_Den otevřených dveří v ZŠ Komenského.jpg 15_Den otevřených dveří v ZŠ Komenského.jpg 16_Den otevřených dveří v ZŠ Komenského.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.JPG