Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

100 let české školy 2.B

10. 11. 2021 Mgr. Ivana Kotková Šubrtová
učitelka 1.jpg

Třída 2. B se zaměřila v rámci projektového měsíce k 100 letům českého školství v Jablonném v Podještědí na současnost.

Úkolem žáků bylo vytvořit paní učitelku budoucnosti. Všichni se shodli, že vytvoří mě, jakožto svoji paní učitelku. Na připravený papír žáci vytvořili obrys mé postavy a následně prodiskutovali a navrhovali, jak celé dílo bude vypadat. Nejzábavnější část byla vytvoření obličeje. Ze začátku vypadal všelijak, ale žáci se s tím popasovali na výbornou. Tvorba se jim zalíbila natolik, že vytvořili i pana učitele. S panem učitelem to již bylo snadné. Žáci byli již zkušení a věděli čím začít, co si raději předkreslit, jak umíchat správný odstín barvy, apod. Na závěr vymysleli svoji vlastní básničku na téma paní učitelka. Zhodnotila bych práci žáků na výbornou. Výsledky jejich práce můžete zhlédnout na dni otevřených dveří.

Video s básničkou zde:

https://youtube.com/watch?v=W3vuGIaShYU&feature=share

Mgr. Sabina Levá

učitel 2.jpg