Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Poslední přání

29. 11. 2019 Mgr. Miluše Rejmanová
Last wish 2.jpg

Nebojte se, nikdo neumírá. To je jen název divadelního představení, kterého se zúčastnili žáci 6. a 7. tříd ve čtvrtek 21. listopadu v Liberci. A protože bylo představení z 90 % v anglickém jazyce, správný název je Last Wish. Již v loňském roce jsme navštívili tento druh divadelního představení, který připravilo Divadelní centrum Zlín. Přestože se skládá jen ze tří herců, předvádí pěknou podívanou. 

My, učitelky angličtinářky, oceňujeme zejména didaktické materiály, které žáky na představení připraví, ale i úkoly “po představení”, při kterých žáci využijí nově získané vědomosti. Nejde tak jen o pasivní sledování divadelního představení. 

Podle reakcí samotných náctiletých diváků byly téma i zvolená slovní zásoba přiměřená. Už teď se těšíme, čím nás Divadelní centrum Zlín překvapí příští rok.