Rezervace třídních schůzek - tripartita

8. 11. 2021 Lenka Sochová
hodiny.jfif

Vážení rodiče,

na tomto odkaze si můžete zarezervovat datum a čas třídní schůzky - tripartity.


https://zsjablonnevp.reservando.cz/


Proč tripartity?


S postupným zaváděním formativního hodnocení do škol, s odklonem od učení se velkého objemu učiva – a příklonu k rozvoji kompetencí, se začíná předávat zodpovědnost za učení na děti. Dítě je ten, kdo je zodpovědný za to, co se ve škole naučí a kolik si toho odnese. A tripartity mají v této zodpovědnosti pomoct.

Dítě by mělo na tripartitách mluvit nejdéle ze všech zúčastněných. Na něm je, aby rodičům předvedlo, co a jak se ve škole učí, co ho (ne)baví, co mu jde a nejde. Když dítě skončí, má rodič prostor na dodatečné otázky, ať už přímo na dítě či na učitele.