Škola před 100 lety

8. 11. 2021 Mgr. Jana Doubková
IMG_9953 (1).jpg

„Pojďme natočit video v angličtině,“ zaznělo z mých úst při hodině anglického jazyka v 8.B.

„To jako vážně?“, ozvalo se ze třídy.

„Ano, vážně,“ odpověděla jsem a dodala, že to zvládnou, ať mi věří.

Nejprve na mě trochu nedůvěřivě hleděli, ale po chvíli se už začali ptát. Kdo to bude celé moderovat, o čem video bude, kolik lidí se musí zapojit a jak to chci udělat?

Má odpověď byla jednoznačná. Žákům jsem řekla, že práce to bude týmová a budeme se na ní podílet všichni.

A tak se také stalo.

Nejprve jsme si o historii budovy dnešní radnice přečetli v českém jazyce a poté jsme text společně přeložili do anglického jazyka, a nakonec jsme při hodinách vymysleli rozhovor.

Žáci se sami domluvili na jednotlivých rolích, které si rozdělili a svědomitě se je naučili.

Na rozhovoru jsme pracovali dva týdny při hodinách angličtiny, abychom v úterý 26. 11. 2021 naší pilnou mohli zúročit tím, že natočíme video, které jsme pojali jako rozhovor náhodných anglických turistů s moderátorkami místní televize.

I když jsme jako správní profíci museli několikrát přetáčet, nakonec vše dopadlo skvěle. Žáci se bavili a prokázali, že umí táhnout za jeden provaz, dokáží jeden druhého podpořit, a ještě si u toho užít legraci.

Tímto bych chtěla žákům 8.B poděkovat za vzájemnou spolupráci a úžasnou atmosféru při vymýšlení, přípravách a realizaci našeho projektu.

Byli jste skvělí!

Zvláštní poděkování patří všem účastnicím videa. Tedy moderátorkám Barboře Liškové a Natali Jakubcové, stejně jako anglickým turistkám Natálii Spurné a Alexandře Molnárové.

Těším se na další společný projekt.

Mgr. Jana Doubková

Pokud se Vám video nezobrazí správně, zde je na video odkaz.