Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Beseda Úřad práce

1. 11. 2021 Mgr. Denisa Kovačovičová
20211021_144734.jpg

Ve čtvrtek 21. 10. 2021 naši školu navštívily paní z úřadu práce, z oddělení IPS. Což je informačně poradenské středisko zaměřené na volbu povolání. Tato beseda se z důvodu vládních opatření konala ve škole. V předchozích letech žáci 9. ročníků jezdili přímo na Úřad práce, kde pro ně bylo připravené testování na volbu povolání. Výsledek testu jim nastínil jejich možný pracovní profil, který by se pro ně hodil. Letos je možné nechat se diagnostikovat individuálně. Pokud máte o testování zájem, ozvěte se paní Krainerové nebo paní Prokešové na Úřadu práce Liberec.


Beseda žákům alespoň nastínila informace o volbě povolání z pohledu volných pracovních míst. Žákům byly věnované dva bloky po 45 minutách. Žáci se v úvodu představili křestním jménem, řekli, na jakou školu by chtěli jít a co dělají ve svém volném čase. Dále už bylo rozvíjeno téma výběru školy. Žáci se dozvěděli veškeré informace o přijímacích řízeních ve školách s různým zaměřením, konkrétní datum přijímacích řízení, dále byl představen celý školský systém v ČR, a také možnost testování přímo na Úřadu práce za účelem zjištění budoucího povolání.


Mgr. Denisa Kovačovičová a Mgr. Kamila Šubrtová

 


20211021_144754.jpg 20211021_142121.jpg