Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Ško.pa café

20. 11. 2019 Mgr. Lucie Cidlinská
received_428115904539795.jpeg

Dne 14. 11. 2019 se jako každé čtvrtletí konaly třídnické schůzky. Někdy představují stresující chvíle nejen pro žáky, ale i pro rodiče. Právě především jim jsme chtěli tento den trochu zpříjemnit. Představte si to: Jdete na třídní schůzky, hlavou se vám honí, že vaše dítě včera bylo nějak podezřele hodné, tvrdilo, že poznámka byla nespravedlivá nebo že pětku z diktátu určitě nedostal, paní učitelka se na Bakalářích „překlikla“ apod. „No, dobře, já tam teda jdu,“ povzbudíte se a opatrně otvíráte dveře školy. Najednou ucítíte příjemnou vůni kávy a než se vzpamatujete, už vám děti nabízejí talíř s jednohubkami a dalšími dobrotami. Přemýšlíte, jestli jste si nespletli dveře, ale je vám vysvětleno, že si žákovský parlament připravil malou „kavárnu“ a rodičům, ale i zaměstnancům školy nabízí kávu, čaj, něco dobrého sladkého i slaného k zakousnutí. Vezmete si kelímek s kávou do jedné a tácek s bábovkou do druhé ruky a s úsměvem jdete do třídy. Pak zjistíte, že se paní učitelka opravdu s tou pětkou spletla, vaše dítě dostalo ve skutečnosti čtyřku. Ale co, svět se přece nezboří.

Děkuji všem dětem, které se chopily funkce baristů a obsluhovaly ve Ško.pa café, dále rodičům, učitelům a dalším, kteří pomohli s občerstvením. Moc děkuji také Šárce Vastlové, která pomohla s organizací, přípravou a také dohlížela, aby v kavárně vše bez problémů fungovalo.


Mgr. Lucie Cidlinská