Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Projektový měsíc 11. 10. - 12. 11. 2021

8. 10. 2021 Mgr. Petr Kopřiva, MBA
20211008_101452.jpg

11. října roku 2021 došlo v našem městě k historické události – ve dvou místnostech zadní části dnešní radnice byla otevřena česká škola, do které nastoupilo 40 žáků české, ukrajinské a německé národnosti. A právě tomuto stoletému výročí jsme se v naší základní škole rozhodli věnovat projektový měsíc od 11. října do 12. listopadu 2021. Ten bude založen na práci našich žáků, 100 let české školy bude zpracováváno v mnoha vyučovacích předmětech z různých úhlů pohledu a vzájemných vazbách tak, aby zároveň sloužilo k rozvoji žákovských dovedností a souznělo s naším školním vzdělávacím programem. Všechny výstupy budou přístupné na webových stránkách školy v digitální podobě, prezentovat je hodláme i 12. listopadu, kdy proběhne v naší škole Den otevřených dveří. Těšit se můžete na výtvarná díla, hudební produkce, únikové hry, komiksy, prezentace, podcasty, záznamy z besed, reportáže, mnohé statistické údaje, využití sportovních aplikací, mapy, kvízy, dopisy a mnoho dalších forem zpracování tohoto významného výročí.

Chceme, aby naše žáky práce v projektovém měsíci bavily, aby si uvědomili, že postavení českého jazyka nebylo v našem městě vždy tak samozřejmé jako dnes a seznámili se s často krkolomnou cestou českého školství v Jablonném v průběhu zmiňovaných 100 let.