Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Šesťáci v iQLANDII

21. 9. 2021 Mgr. Miluše Rejmanová
iQ 8.jpg

V pátek 17. září navštívili žáci 6. tříd IQLANDII v Liberci. Z Jablonného v Podještědí jsme vyrazili vlakem. Z vlakového nádraží jsme se pěšky přesunuli do iQLANDIE, kde byl pro nás připraven program „Živelná věda“. V rámci tohoto programu žáci dostali pracovní listy, které při poznávání expozice vyplňovali. Konec exkurze byl v duchu chemie. Byla pro nás připravena chemická show. Ta nás nejprve rozehřála. Žáci si sami zkusili experimenty s ohněm: zjistili, kolik energie se skrývá v jednom malé Tic Tacu, zkusili si vyrobit raketu z plastové lahve a také si zahráli na superhrdiny s hořícíma rukama. Po rozehřátí jsme byli zchlazeni, hráli jsme si totiž s kapalným dusíkem. Dokonce jsme si na něj mohli i sáhnout a sami zkusit jeho teplotu na vlastní kůži. Všem se program líbil a domů odcházeli plní zážitků a nových vědomostí. 

Tento den patří do projektu MAP Liberecko II - Dny polytechnického vzdělávání a vše je plně hrazeno z projektu.

Ing. Anna Procházková, Mgr. Katarína Hůzlová


iQ 7.jpg iQ 6.jpg iQ 5.jpg iQ 4.jpg iQ 3.jpg iQ2.jpg iQ 1.jpg Pračka.jpg Video 4.html prac.listy.jpg Jenčík.jpg Video 3.html Video 2.html Video 1.html iQ 12.jpg iQ 11.jpg iQ 10.jpg iQ 9.html iQ 9.jpg