Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Cyklistický kurz 6. tříd

12. 9. 2021 Mgr. Miluše Rejmanová
IMG_20210909_104300.jpg

Ve dnech 8. – 10. září vyrazili žáci 6. tříd na cyklistický kurz do Zákup. Ubytovna zdejší školy se stala naším útočištěm již poněkolikáté. Zázemí je tu pěkné. Nabízí ubytování ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích se společným sociálním zařízením a celodenní stravování.

               Samotná cesta na kole byla pro některé žáky oříškem. Fyzická kondice po covidové distanční výuce nebyla nejlepší, někteří měli potíže s dodržováním bezpečnosti na silnici, ale kousli jsme se a do Zákup jsme dojeli. Hned odpoledne jsme se vydali na další vyjížďku do Heřmaniček u České Lípy a do Žízníkova. Zde jsme po srážce dvou kol řešili upadlou přehazovačku. Naštěstí oprava byla rychlá a mohli jsme pokračovat zpět do Zákup.

               Čtvrtek byl ve znamení celodenního výletu k Máchovu jezeru. Cesta nebyla dlouhá, za celý den jsme najeli 36 km, ale nevěřili byste, kde všude se dá zabloudit. Nikoho jsme naštěstí neztratili a odpoledne jsme se v plném počtu vrátili do Zákup. Tam jsme soutěžili ještě v rychlé a pomalé jízdě.

               V pátek jsme si ještě před snídaní sbalili zavazadla a po snídani jsme radostně vyrazili na cestu k domovu. Ve 12 hodin jsme před školou předali děti nedočkavým rodičům. Doufám, že si přes víkend všichni odpočinuli a v pondělí přijdou v plné síle do školy.

IMG_20210909_095137.jpg IMG_20210909_192243.jpg