Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Kurz s rodilým mluvčím

13. 11. 2019 Mgr. Miluše Rejmanová
Noah.jpg

„Thank jůůůůů“ …slyším, když zrovna sedím v autobuse MHD Liberec a jsem na cestě do školy. Píše se rok 2007. Naproti mně sedí dva malí kluci, 1. třída tuším. Jeden úplně bez zábran hlasitě opakuje dokola: „Thank jůůůů…“ soustředěný na precizní výslovnost. Jeho kamarád se ptá: „ Co to je, to co říkáš?“ A on odpoví: „Nevím, ale zní to dobře.“ …Dodnes mi tato vzpomínka vždy vykouzlí úsměv na rtech. Obdivuji na malých dětech jejich bezprostřednost.

A na všech „našich“ žácích, kteří se zúčastnili letošního anglického kurzu s rodilým mluvčím obdivuji jejich odvahu jít to zkusit.

Letos nás navštívil americký lektor Noah Krause, který anglicky hovoří zřetelně, bez „emerického“ přízvuku ☺ zkrátka používá britskou angličtinu. Již pátým rokem žije v Praze, pracuje pro jazykovou společnost English Focus, která se zaměřuje na vzdělávání žáků ve školách a firmách a jeho práce ho velice baví.

Jak kurz probíhal ? Od pondělí 4.11. do pátku 8.11. vždy tři vyučovací hodiny denně mohli žáci angličtinu nejen slyšet, ale při různých činnostech a hrách také zkoušet, kde jsou jejich limity. Žáci byli rozděleni do dvou skupin – mladší žáci (4. – 6. třída) a starší žáci 7. – 9. třída. 

První den bylo ve třídě mírné napětí, které však netrvalo dlouho, druhý den byli žáci již uvolněnější a ve středu byste je už ani nepoznali. V obou skupinách vládla úžasná atmosféra. Nestyděli se! A byli plně vtáhnuti do akce! Byla radost je vidět a být toho součástí. 

Touto cestou vám chci, milí žáci, do jednoho poděkovat za váš zájem a vzájemnou podporu mezi vámi, kterou jsem v hodinách viděla. 

Nezoufejte vy, kteří jste se chtěli zúčastnit, ale nestihli jste to.

V květnu 2020 bude probíhat další kurz a je jen na vás, zda zkusíte posunout svoji angličtinu o kus dál ☺

„Thank Youuuu“ 

Mgr. Jana Doubková


Feedback od našich studentů

„Bavilo mě to. Hodně dětí z vyšších ročníků mi pomáhalo.“  L.M 4.A

„Líbilo se mi to. Jsem šťastný, že jsem tam byl.“  M.N.  4.A

„Obohatila jsem si hlavně slovní zásobu a více komunikuji.“  B.D. 7.A

„Užil jsem si to, příští rok půjdu zas.“  V.R. 7.B

„Jsem moc ráda, že jsem se přihlásila. Je to pro mě velká zkušenost. Nejvíc mě bavilo, že jsme nemluvili česky.“  K.M.  9.A