Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Letní kempy 2021

6. 9. 2021 Mgr. Denisa Kovačovičová
5..jpg

LETNÍ KEMPY 2021

Ve dnech 16. – 20. 8. 2021 se naše škola zapojila do projektu Letních kempů (Vzdělávací dny). Po celý týden byly vytvořeny dvě skupiny po 20 dětech. Složení obou skupin bylo z prvních, druhých a třetích ročníků. Pro děti byl připraven na každý den velmi pestrý a akční program. Každý den jsme se scházeli před školou v 8 hodin. Děti měly každý den dopolední a odpolední svačinu a výborný oběd. V 16 hodin byl náš společný den ukončen.

Hlavní myšlenkou byla podpora sociálních vazeb mezi dětmi. Dalšími činnostmi bylo procvičování s utvrzením probraného učiva a školních znalostí hravou formou, pohybové aktivity, turistika, hry v přírodě, apod.

           Každé ráno jsme se přesunuli do družiny, kde jsme po celý týden měli kmenovou třídu. Pondělní program byl věnován vodním živočichům a přírodě. Děti četly krátký příběh, ve skupinách zpracovávaly jednoduché úkoly, samostatně hledaly a pojmenovávaly přírodniny, které na louce za školou našly. Po obědě jsme si do batůžků připravili svačiny, pití a pláštěnky a vydali jsme se do místních Mokřadů, kde na nás čekalo dobrodružství v podobě lovení vodních živočichů a jejich zkoumání lupou. Pomocí obrázků a pracovních listů se děti snažily jednotlivé vodní živočichy pojmenovávat.

           Úterní den byl věnován včelám. Společně jsme navštívili pana včelaře pana Vastla ve Lvové, který nám vyprávěl velmi zajímavým způsobem o životě včel. Děti si z vyprávěné hodně pamatovaly a bylo na nich vidět, že je to zajímalo a bavilo. Po cestě ze Lvové jsme se nezapomněli stavit na zmrzlině. Následně jsme ve škole ve skupinkách vytvářeli včelí úly a včely.

           Ve středu ráno jsme si společně v komunikačním kruhu shrnuli všechny informace, které o včelkách víme a na závěr si děti samy vyplnily pracovní list. Dopoledne jsme využili odbornou učebnu počítačů, kde jsme věnovali čas procvičování českého jazyka a matematiky na webové stránce školákov. Procvičování bylo opět formou her. Odpoledne jsme se v pláštěnkách v malém deštíku vydali na stopovanou kolem zámku Lemberk. Děti plnily jednotlivé úkoly s velikým nadšením.

Čtvrteční den začal pro děti v kuchyňce, kde byly využity matematické aplikace jako vážení, příprava perníkového těsta, počítání gramů a upečených výtvorů. Pod rukama jim vznikaly hezké vykrájené postavičky - to byl pro děti hezký zážitek. V druhé části dopoledne na zahradě děti poznávaly zeleninu, ovocné stromy a pozorovaly zvířátka v hmyzím domečku. Sportovní olympiáda byla pro většinu dětí největším potěšením. Děti změřily síly ve třech atletických disciplínách – skok daleký, hod kriketovým míčkem a běh na 50 metrů. Děti byly do závodění velmi zapálené a nadšené. Byly k vidění velmi pěkné výkony.

           Na poslední den jsme si pro děti připravili celodenní výlet autobusem do Petrovic. Ze zastávky jsme se vydali naučnou stezkou - Sokol. Naším cílem byla Kočičí Studánka, kde na děti čekal úkol: najít piráta, který je navede k POKLADU! V pokladu se nacházely medaile a sladkosti, které si děti rozdaly. Po návratu na místní hřiště v Petrovicích byly pro děti nachystané sportovní aktivity, střelba ze vzduchovky a proběhlo zde také závěrečné hodnocení celého týdne a poděkování.

 

           Za celý pedagogický tým mohu říci, že Letní kempy byly velmi povedené a největší odměnou nám bylo nadšení, radost a úsměvy dětí během každé aktivity, každého úkolu, který s velikou chutí plnily.

 

Pedagogický tým: Mgr. Denisa Kovačovičová, Mgr. Lenka Pešková, Bc. Nataša Kovačovičová, Bc. Šárka Vastlová, Veronika Süssnerová a Simona Kundriková.


zahrada.jpg tablety.jpg petrovice.jpg perníčky.jpg 20210824_094109.jpg 20210820_231108.jpg 4..jpg 3..jpg 2..jpg 1..jpg