Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Turisté v říjnu

4. 11. 2019 Mgr. Miluše Rejmanová
turisti.jpg

V říjnu se členové turistického kroužku sešli třikrát, dvakrát na schůzce a jednou na výletě.

Na schůzce 8. října nám počasí nepřálo, tak jsme vzpomínali na výlet na Sloní (Bílé) skály. Zaznačili jsme si trasu do mapy, při čemž jsme se seznámili s významem barev na mapě a s důležitými značkami.

V úterý 22. října už nám bylo počasí příznivě nakloněno, tak jsme vyrazili pouštět draky. Byla to pestrá podívaná. Draci byli různých velikostí i barev. Vůbec nevadilo, že každý neměl svého draka. Jsme přece kamarádi, a ti se rádi podělí.

V sobotu 26. října jsme pak vyrazili na poslední říjnovou akci, kterou byl výlet do okolí Jablonného. Kolem Studánky a Lemberka jsem vyrazili směrem na Janovice, odkud se naše kroky stočily zpět k Jablonnému. Přes pole a louky jsme došli až do ulice Tovární. Přestože jsme se pohybovali v nejbližším okolí našeho města, mnozí z nás navštívili některá místa poprvé. Opět nás doprovodili mnozí rodiče a psi. Byla nás tedy pořádná parta.

Už teď se těšíme na prosincový výlet na Betlémy do Kryštofova Údolí a doufáme, že účast bude hojná. Termín upřesníme.

Za turistický kroužek Mgr. Lenka Nováková a Mgr. Miluše Rejmanová