Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Těšíme se na Vánoce

16. 12. 2020 Mgr. Martin Králík
Bez názvu.png

Brzy budou Vánoce a celá škola se na ně pečlivě připravuje. Zásluhou pana školníka jsou každé ráno před školou vánočně rozsvícené stromy. Ve vestibulu školy nás vítá vánoční výzdoba, o kterou se postaraly paní uklízečky. Nemají to v dnešní době lehké, ale přesto se na nás usmívají a každé ráno všechny vítají. Vánoční atmosféru ve školní jídelně vytvořily paní kuchařky Jana R. a Tereza H.

Na 1. patře ozdobili žáci 4. třídy chodbu nádherným betlémem, který se každým rokem rozšiřuje o další postavy. Ve třídách najdeme plno rozmanitě nazdobených vánočních stromečků. Děti si ozdoby přinesly z domova, ale i samy tvořily. I když současná situace plno akcí zrušila, podařilo se některé v pozměněné formě uskutečnit. Na 1. stupni proběhlo čertovské vyučování, kdy čertí paní učitelky připravily pro děti na celý den zajímavé úkoly a povídání. 

Druháčkové se sešli s paní knihovnicí u velkého adventního věnce na náměstí, kde si povídali o vánočních zvycích a tradicích. Ve třídě pak vyráběli čertíky a svícny, kreslili obrázky se zimní tématikou. Třeťáci vyráběli přáníčka pro pacienty Krajské nemocnice v Liberci. Děti z páté třídy si připravily vánoční video s přáním pro všechny. Na druhém stupni někteří žáci tvořili přání pomocí 3D tiskárny. Všichni se moc snaží, aby v naší škole bylo hezky.

Přejeme všem krásné Vánoce plné pohody a klidu. V nadcházejícím novém roce hodně štěstí, zdraví a splněných přání.  

Mgr. L. Králíková

29.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.JPG 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.JPG 22.JPG 23.JPG 24.JPG 25.jpg 26.jpg 27.jpg 28.jpg