4. třídy na výletě v Zákupech

13. 6. 2026 Mgr. Martin Králík
00.jpg

Ve čtvrtek 11. června se žáci 4. tříd vydali vlakem objevovat další krásy našeho okolí. Tentokrát do Zákup. Nejdříve je na zámku přivítala „princezna“, která děti provedla historickými komnatami a poutavě vyprávěla o minulosti zámku, jeho výzdobě i zajímavostech ze života šlechty. Děti se dozvěděly o císaři Ferdinandu Dobrotivém a jeho manželce Marii Anně, kteří na zámku trávili letní měsíce. Vyprávění o tom, jak zde odpočívali, procházeli se parkem a užívali si klidné prostředí, patřilo k nejzajímavějším částem prohlídky.

Součástí programu byla také tvořivá dílna karnevalových masek a prohlídka muzea Eduarda Helda. Žáci si vytvořili vlastní originální masky inspirované tradičními i moderními motivy. V muzeu je také zaujala ukázka výroby masek a sbírka historických předmětů, poslechli si zajímavé příběhy a osudy lidí v minulém století.

Výlet byl plný objevování, tvoření a nových poznatků. Děti si odvezly nejen krásné zážitky, ale i vlastnoručně vyrobené masky jako milou památku.


Mgr. L. Králíková, Mgr. I. Kotková Šubrtová

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg