Matarajio

29. 4. 2024 Mgr. Petr Kopřiva, MBA
IMG-20240424-WA0008.jpg

24. 4.2024 v 16:30 se české děti vydaly do Keni… Ne, tak to doslova nebylo. Literárně-dramatický obor se též zapojil do projektu “SPORTUJ PRO AFRIKU”. Připravily si autorskou hru, jménem “MATARAJIO”, což v českém překladu znamená “očekávání”. Hra byla o českých dětech, které jedou na zážitkový pobyt do Keni, který jim zařídila jejich učitelka Svahilštiny. Každý žák měl samozřejmě své očekávání. Spíše braly pobyt jako dovolenou - žákyně Róza se těšila na party, růžová Šáruška se těšila, že konečně bude moci nosit své nově koupené šatečky, místní playboy Karel se těšil také na party a na místní kočky, tenistka Marcela se těšila, že vyzkouší africké kurty, Stáňa, selka, jak má být, se těšila na africký dobytek, hokejista Matěj se těšil na africký led, šprtka Zdena se těšila na nové vědomosti, které samozřejmě získala, ale skrze praxi a “emo” Nastěnka sice neměla očekávání, ale naopak ji překvapí srdečnost afrických dětí. A jak je vidno, realita po příletu do Keni je kapánek jiná… Ale jaká? To mohlo publikum zažít společně s herci. Na samotný závěr mohli diváci spatřit vyvrcholení hry, a to v podobě afrického tance celého hereckého souboru. Na spontánní potlesk obecenstva herci přidali ještě jednou onen africký tanec, tentokráte s ambasadorkou Lejlou Abbasovou. Věřím, že poselství hry bylo zcela zjevné.

Shalom Eleanora Raichová

unnamed.jpg unnamed (1).jpg unnamed (2).jpg unnamed (3).jpg unnamed (4).jpg unnamed (5).jpg unnamed (6).jpg unnamed (7).jpg unnamed (8).jpg unnamed (9).jpg unnamed (10).jpg unnamed (11).jpg