Benefiční odpoledne „Sportuj pro Afriku“

25. 4. 2024 Mgr. Radomír Stupka
IMG20240424150955.jpg

Během středečního odpoledne proběhla ve školních tělocvičnách a přilehlých prostorech charitativní akce „Sportuj pro Afriku“, čímž vyvrcholil několikaměsíční přípravný maraton celého týmu projektu „Světová škola“. A nejen jeho, ale i mnoha dalších lidí, kteří se na přípravě akce nebo jejím průběhu podíleli. Mezi ně patřila i moderátorka Lejla Abbasová, která nám nejen pomáhala s celým projektem, ale je zároveň zakladatelkou nadačního fondu Asante Kenya, který úzce spolupracuje s masajskou školou Maasai Academy, již chceme naším projektem podpořit. Paní Abbasová se navíc celého sportovního a kulturního odpoledne sama zúčastnila a projekt tak podpořila přímo na místě.

Od 15 hodin čekalo ve velké tělocvičně na návštěvníky několik sportovních aktivit (chůze na chůdách, trefování branek nebo obří lví tlamy, překážková dráha nebo kroket), na chodbě bohaté občerstvení, ale také řada informací k projektu. Po skončení první – sportovní části odpoledne - přišla druhá část v podobě divadelního představení Matarajio Literárně-dramatického oddělení Základní umělecké školy pod vedením Shalom Eleonory Raichové. A představení se opravdu povedlo – herci se dočkali bouřlivých ovací, které nebraly konce.

Celé odpoledne bylo věnováno charitativní sbírce ve prospěch Maasai Academy, se kterou by naše škola ráda spolupracovala a kterou jsme se v rámci našeho projektu rozhodli podpořit. Dobrovolnými příspěvky se nám během celého odpoledne podařilo vybrat 15 978,- Kč, za což upřímně děkujeme.

Tým projektu „Světová škola“.

1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 10.jpeg 8.jpeg 9.jpeg 7.jpeg 6.jpeg 5.jpeg