Návštěva ze školy Emila Ufera z Olbersdorfu - Nové přátelství přes hranice

24. 4. 2024 Mgr. Petr Kopřiva, MBA
21264.jpg

V úterý 23. dubna 2024 jsme přivítali v naší škole milou návštěvu ze sousedního Německa, Základní škola Emila Ufera z Olbersdorfu. Tamní ředitel Gordon Alisch a dvě učitelky u nás strávili příjemné dopoledne, během kterého si prohlédli celou školu, zúčastnili se vyučování na prvním stupni a ochutnali oběd v naší jídelně. Naši němečtí kolegové měli možnost osobně pozorovat práci našich žáků v centrech v rámci programu Začít Spolu, který v nich vzbudil velký zájem. Aktivně se zapojovali do hodin a kladli spoustu otázek týkajících se tohoto inovativního přístupu k výuce. Velmi nás potěšilo, že program Začít Spolu oslovil naše německé hosty a zanechal v nich hluboký dojem. Jak nám ředitel Alisch sdělil, v příštím školním roce by k nám chtěl poslat několik učitelek, aby se s tímto programem blíže seznámily. Ještě větší radost však máme z toho, že se nám během této návštěvy podařilo domluvit vzájemnou spolupráci mezi našimi budoucími třetími třídami a žáky ze Základní školy Emila Ufera v Olbersdorfu. V nadcházejícím školním roce tak některé naše děti budou mít možnost navázat přátelské vztahy a spolupracovat na různých projektech a aktivitách s jejich vrstevníky z Německa. Těšíme se na budoucí spolupráci s našimi kolegy z Olbersdorfu a věříme, že tento krok povede ke vzájemnému obohacení našich škol. Doufáme, že naše setkání se školou Emila Ufera z Olbersdorfu je začátkem dlouhodobé spolupráce, která nám přinese mnoho nových inspirací a přátelství.

Mgr. Veronika Pěčová