Školní akademie ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí

14. 6. 2019 Mgr. Ludmila Králíková
school-academy.jpg

V úterý 28. května 2019 se uskutečnila ve společenském centru školní akademie žáků naší školy. Přinesla nový začátek a tradici, která se zapíše do její historie.

Celý program se nesl v duchu citátu „Škola je cesta k poznání, která otevírá bránu talentu“. A opravdu jsme měli možnost vidět pestrou přehlídku šikovnosti a nadání našich žáků. Malí i velcí ukázali, že jsou tvořiví a nebojí se své dovednosti a um předvést na veřejnosti.

Za tónů úvodní písně nastoupilo a poté přivítalo všech 83 účinkujících rodiče, učitele, pozvané hosty i ostatní diváky. Po bouřlivém uvítání následovala jednotlivá vystoupení. Žáci 1. a 2. stupně se navzájem doplňovali a střídali. První stupeň tančil, zpíval, hrál na hudební nástroje, recitoval, předvedl několik dramatizací básní, scének, ukázal dechberoucí sportovní vystoupení gymnastek ze 4. třídy a odvážné salto na závěr ukázky karate v podání žáka 3. třídy. Prvňáčkové až páťáci byli roztomilí, šikovní, humorní, nápadití, prostě skvělí.

Druhý stupeň se zásluhou žáků 8. a 9. tříd postaral o hladký průběh celé akademie včetně moderování a zajištění přesunu kulis. Půvab, ladný pohyb a obratnost předvedly žákyně 6. tříd. Jejich gymnastické vystoupení pod vedením paní učitelky Mgr. J. Doubkové a Mgr. Denisy Kovačovičové zanechalo velký dojem. Veselou scénkou a krásným zpěvem nás zavedl 2. stupeň do světa cizích jazyků, s doprovodnou hrou na hudební nástroje ukázal hudební nadání našich žáků, které publikum pohladilo nejen na duši, ale i rozproudilo krev při ukázce hry na bicí v podání žákyně 8. třídy.

Závěrečná píseň opět přivedla na pódium všechny účinkující a ukázala jejich sice unavené, ale šťastné obličeje. Odměnou jim byl velký potlesk diváků a slova pochvaly a uznání v závěrečné řeči pana ředitele naší školy Mgr. Petra Kopřivy, MBA, a pana starosty Jiřího Rýdla. Poděkování patří paní učitelce Mgr. Lucii Cidlinské a Mgr. Ludmile Králíkové za scénář, nácvik a organizaci celé akademie, paní učitelce Mgr. Lucii Martínkové za uměleckou podporu a neustálou zásobu energie, kterou po celou dobu všechny dobíjela a motivovala k lepším výkonům, paní učitelce Mgr. Ivaně Kotkové Šubrtové a Mgr. Petře Jandákové za nácvik a pomoc s organizací akademie a panu učiteli Mgr. Martinu Králíkovi za zajištění technického zázemí. Děkujeme také všem, kteří pomáhali s nácvikem jednotlivých vystoupení a se všemi přípravami.

Velká účast nejen pozvaných hostů a úspěch nového pojetí školní akademie daly záruku k dalšímu pokračování. Již nyní se těšíme na příští rok.