ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí

V sobotu 6. května 2017 se uskutečnil výlet za sklem do Nového Boru. Zúčastnilo se 10 žáků (převážně z úterní skupiny výtvarného oboru ZUŠ).

Nejprve jsme navštívili Galerii Wünsch na náměstí, která prezentuje sklo foukané nad kahanem a sklo umělecké. Také jsme si zde povídali o Friedrichu Egermannovi, který v domě žil, měl zde dílny pro zušlechťování skla a laboratoř, kde se zabýval pokusy se sklářskými lazurami a lithialiny. Ve sklářském muzeu jsme se s touto osobností také setkali. V muzeu ve stálé expozici jsme poznávali různé techniky zpracování skla – rytí, broušení, foukání a hutní zdobení, malování, pískování a leptání. Žáci se sami pustili také do výtvarných úloh, které muzeum pro své návštěvníky připravilo. Seznámili se s patronem sklářů, svatým Florianem a vyzkoušeli si navrhnout motivy na různé tvary skleněných předmětů. V muzeu probíhaly dvě výstavy – Art déco na Novoborsku (zde žáci vyplňovali na základě prohlídky výstavy pracovní list se záludnými otázkami a úkoly) a výstava současných šperků „Na tělo“, kterou si užila zejména děvčata.
Aby byl náš výlet úplný, využili jsme možnost občerstvení v malé turecké restauraci na novoborském náměstí, a protože bylo krásné počasí stihli jsme i procházku na místní koupaliště.

Markéta Váchalová Vojtíšková, učitelka výtvarného oboru ZUŠ

 

GDPR

S osobními údaji dětí, žáků, studentů, jejich zákonných zástupců a zaměstnanců je nakládáno dle platných právních předpisů. Pověřencem pro ochranu osobních údajů je Bc. Lucie Kubíková. Kontaktní údaje: lucie.kubikova(zavinac)dubax.cz, tel. 775992300. Směrnice GDPR

Jablonné v Podještědí

banner jablonnevpJablonné v Podještědí najdete v Lužických horách a bylo založeno v ranném středověku. Nejvýznamějšími stavbami jsou Bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy a zámek Lemberk.
Informace o městě najdete na stránkách http://www.jablonnevp.cz

Kontakty

ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí
U Školy 98
471 25 Jablonné v Podještědí

E-mail: zsjvp(zavinac)email.cz

Sekretariát 487 762 544
Vrátnice 487 754 996
Školní družina 739 035 292
Školní jídelna 487 762 137
Školník 731 495 365
ZUŠ 776 198 232