ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí

15. listopadu 2016 navštívila ZŠ a ZUŠ Dagmar Pánková, výtvarnice a učitelka ze Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské z Kamenického Šenova. Žákům osmých tříd představila sklářské obory, které by mohli v budoucnu studovat.

V odpoledních hodinách byla ve spolupráci s paní učitelkou připravena tvůrčí dílna v ateliéru Základní umělecké školy. Žáci ZUŠ, jejich kamarádi i rodiče si zde mohli vyzkoušet výrobu skleněného šperku, závěsného obrázku nebo zrcátka technikou Tiffany. Motivy se skládaly z různobarevných skleněných odřezků, které bylo nutné zabrousit na speciální brusce. Jednotlivé dílky se potom obalily měděnou páskou a spojily se pájením pomocí cínu. Dětem i dospělým tak vznikala pod rukama malá výtvarná díla.
Otevřená tvůrčí dílna nabízela také tisk na textil. Kdo chtěl, přinesl si své tričko, ostatní měli možnost tisknout na látkové ubrousky. Kromě současných razítek s písmeny se používala také razítka z historických kartounářských forem.
Všechny vytvořené práce si návštěvníci odnesli na památku domů.
Dílnu navštívily přibližně tři desítky dětí i dospělých. Děkujeme všem za účast a budeme se těšit na další podobné setkání!

Markéta Váchalová Vojtíšková
Foto: L. Brett

 

GDPR

S osobními údaji dětí, žáků, studentů, jejich zákonných zástupců a zaměstnanců je nakládáno dle platných právních předpisů. Pověřencem pro ochranu osobních údajů je Bc. Lucie Kubíková. Kontaktní údaje: lucie.kubikova(zavinac)dubax.cz, tel. 775992300. Směrnice GDPR

Jablonné v Podještědí

banner jablonnevpJablonné v Podještědí najdete v Lužických horách a bylo založeno v ranném středověku. Nejvýznamějšími stavbami jsou Bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy a zámek Lemberk.
Informace o městě najdete na stránkách http://www.jablonnevp.cz

Kontakty

ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí
U Školy 98
471 25 Jablonné v Podještědí

E-mail: zsjvp(zavinac)email.cz

Sekretariát 487 762 544
Vrátnice 487 754 996
Školní družina 739 035 292
Školní jídelna 487 762 137
Školník 731 495 365
ZUŠ 776 198 232