Naši školu v uplynulém týdnu navštívila lektorka Courtney Rivas z Las Vegas.

Letos již podruhé. Poprvé u nás byla v březnu a byli jsme jí tak uchvácení, že jsme ji požádali o opětovnou návštěvu. Courtney pracuje pro agenturu EnglishFocus, která vysílá své lektorky do škol napříč Českou republikou. Již dříve nás navštívil Noah Krause, který byl také skvělý.

U nás se Courtney věnovala žákům 4. – 8. tříd rozděleným do dvou skupin. Každé skupině se tak dostalo 15 hodin kvalitní výuky anglického jazyka. I ti nejmladší to díky citlivému přístupu zvládli bez problémů. Courtney volila zajímavá témata, ke každému žákovi přistupovala dle jeho potřeb a ve třídě vytvořila přátelskou atmosféru. Hodiny byly plné zajímavých aktivit, do kterých se děti s radostí zapojovaly. Za chvilku už jim vůbec nepřišlo divné, že mluví anglicky. Udělaly tak ve svém jazykovém vzdělávání obrovský skok.

V pátek byli všichni smutní, že už kurz končí. Rádi bychom Courtney viděli znovu, ale to už bohužel nebude možné. Její kroky po Novém roce povedou do Číny, kde bude žít a pracovat. Přejeme jí mnoho štěstí a budeme na ni s láskou vzpomínat. Naše spolupráce s agenturou EnglishFocus ale rozhodně nekončí. Naopak, i na další školní rok plánujeme další kurzy.

Za ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí Mgr. Miluše Rejmanová