ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí

Poslední část projektu „Sprawność to podstawa sport to teź zabawa“. Ve dnech 23. až 25. dubna došlo k poslednímu setkání v rámci projektu „Sprawność to podstawa sport to teź zabawa“.

Po únorové návštěvě v Bolesławieci přijeli polští účastníci k nám. První den přerušil venkovní aktivity nečekaný déšť. Přesto si děti stihly vyzkoušet několik disciplín založených na principu štafet. Už tradiční náplní byla hra kin-ball, ve které si žáci mimo jiné naučí i názvy polských barev. Jen paní učitelka Cidlinská si to trochu popletla a místo „nebeská“ označující modrou barvu si zapamatovala výraz „oblohová“.

Úterý bylo věnováno turistice. Krásné počasí nám tentokrát přálo, a mohli jsme tak vyrazit za dominantou Libereckého kraje – Ještědem. Abychom se dostali na vrchol, využili jsme rozmanitých dopravních prostředků – vlaku, tramvaje a lanovky. Po prohlídce, odpočinku, občerstvení, focení krajiny i pořízení selfie jsme se vydali tentokrát už po svých zpátky k vlaku. Po návratu do Jablonného následoval odpočinek, aby především žáci byli večer fit na oblíbenou diskotéku, kterou tentokrát měli na starost dokonce dva dýdžejové, Tomáš a Martin.

Poslední den jsme polské účastníky více seznámili s naším městem. Samozřejmě jsme navštívili Baziliku minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy, po které nás provedla sestra Magdaléna. Polský učitel Adrian si výborně poradil s překladem, i když ne vždy to měl jednoduché, například slovo dráteníček bylo velkým překladatelským oříškem. Největším zážitkem byla návštěva katakomb, kde se mimo jiné nachází hrob sv. Zdislavy. Z podzemí jsme se vydali na vyhlídkovou věž, abychom se mohli pokochat krásami města i jeho blízkého okolí.

Všechny jednotlivé části projektu jsme si užili a těšíme se na další případné akce a aktivity.

Autor: Mgr. Lucie Cidlinská

 

GDPR

S osobními údaji dětí, žáků, studentů, jejich zákonných zástupců a zaměstnanců je nakládáno dle platných právních předpisů. Pověřencem pro ochranu osobních údajů je Bc. Lucie Kubíková. Kontaktní údaje: lucie.kubikova(zavinac)dubax.cz, tel. 775992300. Směrnice GDPR

Jablonné v Podještědí

banner jablonnevpJablonné v Podještědí najdete v Lužických horách a bylo založeno v ranném středověku. Nejvýznamějšími stavbami jsou Bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy a zámek Lemberk.
Informace o městě najdete na stránkách http://www.jablonnevp.cz

Kontakty

ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí
U Školy 98
471 25 Jablonné v Podještědí

E-mail: zsjvp(zavinac)email.cz

Sekretariát 487 762 544
Vrátnice 487 754 996
Školní družina 739 035 292
Školní jídelna 487 762 137
Školník 731 495 365
ZUŠ 776 198 232