ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí

Projekt, který uzavřela naše škola se školou v Polsku, městě Boleslawiec trval rok a byl slavnostně ukončen 6. listopadu 2009 konferencí v Boleslawci, které se zúčastnilo 20 učitelů ZŠ Jablonné v Podj. a 20 učitelů ZŠ Boleslawiec a představitelé tohoto města, kteří se podíleli na finančním zajištění tohoto projektu, kde my byli pouze partnerskou školou.

Projekt byl zaměřen hlavně na atletiku a basketbal.Koordinátorem projektu byla paní učitelka Mgr. Ivana Ježková a podíleli se na něm učitelé tělesné výchovy Mgr. Pavlína Perglová, Mgr. Stanislav Pergl a Mgr. Petr Kopřiva v případě potřeby pomáhali i ostatní učitelé.V rámci příprav bylo první setkání v naší škole v červnu 2008, kdy se polské děti účastnily sportovního dne na závěr školního roku 2007-2008.

V listopadu 2008 odjely naše děti na memoriál Janúše Kosučinského do Polska, Obsahem projektu byla účast se sportovním zaměřením jednou v Polsku (květen 2009), jednou u nás (říjen 2009) a týdenní soustředění v Zákupech od 21. 9. do 27. 9, kde bylo 20 dětí od nás a 20 z Polska s 9 učiteli celkem.

Jak vůbec k uzavření projektu došlo?Reagoval jsem na výzvu, kterou polská škola zveřejnila prostřednictvím Libereckého kraje, že hledají školu se sportovním zaměřením, která by měla zájem o spolupráci a jsem rád, že to vyšlo.S celým průběhem jsme byli spokojeni nejen my, ale i polští partneři o čemž svědčí, že v průběhu tohoto projektu už byl uzavřen druhý ,, Hledání bílé paní,, na dva roky.

Na závěrečné konferenci, kterou připravili polští kolegové proběhlo zhodnocení celého projektu a nás potěšilo, že spolupráci s námi hodnotili velmi kladně a to nejen zástupci školy, ale i zástupci města.Chtějí díle ve spolupráci pokračovat a již zahájili přípravné práce na dalším sportovním projektu.

Ocenili naši důslednost, spolehlivost a kolegialitu.

Téměř celý náš učitelský sbor zde strávil příjemné odpoledne při prohlídce školy, která má více než 700 žáků, je nově zrekonstruovaná a má šedesátičlenný učitelský sbor. V tělocvičně proběhla ukázka hodin tělesné výchov a v příjemné restauraci všechny přivítal ředitel polské školy Kornel Filipovič, shlédli jsme videoprojekcí celého projektu a pak se svým příspěvkem vystoupil starosta města Boleslawiec, zástupce Euroregionu Nisa, já za ZŠ a město Jablonné v Podj., kde jsem pro nemoc omluvil nepřítomnou paní starostku, která měla jet s námi. V družné zábavě jsme všichni strávili krásný večer. Těším se na další akce a věřím, že závěrečná konference projektu ,, Hledání bílé paní ,, kterou pořádáme v červnu my, bude na stejné úrovni a také pro obě strany takto příjemná.

Děkuji svému učitelskému sboru za práci na projektu a vzornou reprezentaci v Polsku. Jsem rád, že se na ně mohu vždy spolehnout, bez toho bychom pro naše děti nemohli nic dělat. A nemyslím si, že nejen pro učitele, ale hlavně pro děti je to velká zkušenost a možnost poznání něčeho nového.

Mgr. Jindřich Dráb ředitel ZŠ

 

GDPR

S osobními údaji dětí, žáků, studentů, jejich zákonných zástupců a zaměstnanců je nakládáno dle platných právních předpisů. Pověřencem pro ochranu osobních údajů je Bc. Lucie Kubíková. Kontaktní údaje: lucie.kubikova(zavinac)dubax.cz, tel. 775992300. Směrnice GDPR

Jablonné v Podještědí

banner jablonnevpJablonné v Podještědí najdete v Lužických horách a bylo založeno v ranném středověku. Nejvýznamějšími stavbami jsou Bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy a zámek Lemberk.
Informace o městě najdete na stránkách http://www.jablonnevp.cz

Kontakty

ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí
U Školy 98
471 25 Jablonné v Podještědí

E-mail: zsjvp(zavinac)email.cz

Sekretariát 487 762 544
Vrátnice 487 754 996
Školní družina 739 035 292
Školní jídelna 487 762 137
Školník 731 495 365
ZUŠ 776 198 232