ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí

Ve dnech 27. – 30. 4. 2015 se vybraných 30 žáků naší základní školy spolu s vedoucími projektu P. Perglovou, I. Ježkovou, P. Kopřivou a S. Perglem zúčastnilo v řadě již 4. mezinárodního projektu s polskou školou ve městě Boleslawiec tentokrát pod názvem „ Sport nás spojuje“.

Program, který pro nás partnerská škola připravila, byl opravdu pestrý a žáci si vše i přes nepřízeň počasí užili. Všichni jsme byli vřele přijati na radnici starostou města Kornelem Filipoviczem, který se jako bývalý ředitel partnerské školy podílel na předešlých projektech. Provedl nás radnicí, ukázal nám reprezentativní části historické budovy a krátce nás seznámil s historií města. Následně jsme navštívili překrásné muzeum keramiky typické pro tento region.

Sportovní akce jako například házená, odbíjená, fotbal a basketbal probíhaly v nové sportovní hale, tělocvičně a na sportovních hřištích v okolí školy. Měli jsme též možnost využít kompletní nabídky městského bazénu.

Závěrečný společný večer ukončil přátelské setkání našich žáků v Polsku a zároveň nastartoval radostná očekávání několika příštích dnů v Jablonném v Podještědí.

Fotogalerie:

 

Druhá část projektu proběhla ve dnech 4.- 7. 5. 2015 v Jablonném v Podještědí. I my jsme se snažili připravit pro žáky a učitele z Polska zajímavý a pestrý kulturní i sportovní program.

Na úvod projektu nám všem popřál ředitel školy pan Jindřich Dráb mnoho sportovních úspěchů a polským partnerům příjemný pobyt v našem městě. Byli jsme též přijati na místní radnici, kterou nás provedl starosta pan Jiří Rýdl spolu s místostarostou panem Petrem Sadílkem.

Kromě jiných zajímavých míst našeho města měli možnost polští přátelé navštívit místní katakomby a rozhlédnout se z pivovarské věže.

Sportovních akcí bylo též dost. Kromě fotbalu, odbíjené, házené a basketbalu si žáci zahráli florbal, softbal, kim-bal a mohli si též vyzkoušet svoji zručnost na místní střelnici ve střelbě na terč ze vzduchovek.

Celý projekt byl na přání dětí opět zakončen večerní diskotékou. Všichni věříme, že se opět brzy setkáme na nějaké příští společné akci.

Fotogalerie:

 

 

GDPR

S osobními údaji dětí, žáků, studentů, jejich zákonných zástupců a zaměstnanců je nakládáno dle platných právních předpisů. Pověřencem pro ochranu osobních údajů je Bc. Lucie Kubíková. Kontaktní údaje: lucie.kubikova(zavinac)dubax.cz, tel. 775992300. Směrnice GDPR

Jablonné v Podještědí

banner jablonnevpJablonné v Podještědí najdete v Lužických horách a bylo založeno v ranném středověku. Nejvýznamějšími stavbami jsou Bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy a zámek Lemberk.
Informace o městě najdete na stránkách http://www.jablonnevp.cz

Kontakty

ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí
U Školy 98
471 25 Jablonné v Podještědí

E-mail: zsjvp(zavinac)email.cz

Sekretariát 487 762 544
Vrátnice 487 754 996
Školní družina 739 035 292
Školní jídelna 487 762 137
Školník 731 495 365
ZUŠ 776 198 232