ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí

V sobotu 22. září proběhlo v Bílině Mistrovství Čech v atletice žákovských družstev, skupina A, do kterého se probojovala nejlepší družstva z 5ti krajů ČR. Všem týmům šlo o postup do Finále Mistrovství ČR, kam postupovali nejlepší 3 celky.

V kategorii chlapců měl stejně jako loni zastoupení SK ZŠ Jablonné v Podještědí. Atletům z Podještědí se podařilo poprvé v historii chlapecké atletiky postoupit do finále soutěže družstev. K bodovému zisku týmu přispěli všichni zúčastnění, což svědčí o kvalitě letošního kádru. Nejvíce bodů pro tým vybojoval Zbyněk Kovalev. V běhu na 60 m finišoval na 2. místě časem 7,57. Stejnou pozici obsadil ve skoku dalekém za 560 cm a ve skoku o tyči obsadil 3. příčku výkonem 350 cm. Jako jediný ve své disciplíně dokázal zvítězit Ondřej Petr, hostující z České Lípy, a to v běhu na 3000 m časem 10:14,85. Třetí místa ve svých disciplínách vybojovali Filip Španiel v kladivu – 33,59 m, Petr Janúšek v běhu na 1500 m – 4:57,67, Tomáš Hlubůček na 1500 m překážek – 5:33,22, Daniel Svoboda v chůzi na 3000 m – 20:19,77 a Radek Bekr na 800 m – 2:15,55. V družstvu dále závodili: Tomáš Pavlovič, Petr Chodur, Filip Zpěvák, Jiří Fanta, Oldřich Němeček, Vojtěch Němeček, Tomáš Štechmüller, Jiří Hylmar, Tomáš Dostál, Radek Stůj. Pořadí družstev: