IV. ročník soutěže/ Svatá Zdislava – přímluvkyně snoubenců

SVATÁ ZDISLAVA – PŘÍMLUVKYNĚ SNOUBENCŮ
Mladičká Zdislava žila intenzivním duchovním životem. Ráda odcházela do samoty křižanovských lesů a tam se modlila. Jistě ji i napadlo, zda ji Pán nevolá k zasvěcenému životu, zda nemá vstoupit do kláštera jako Kristova nevěsta. Nakonec ale přijala od Boha povolání k manželskému a rodinnému životu. S panem Havlem z Markvartic v sobě nalezli vzájemné zalíbení a zahořela mezi nimi snoubenecká láska. Rozvíjeli vzájemný vztah čistě, protože věděli, že po tělesné stránce se mohou jeden druhému oddat až jako manželé. Dokázali se ovládnout až do svatby a Pán je pak odměnil nevýslovným štěstím manželského objetí.
Tak svatou Zdislavu vzýváme nejen jako patronku manželů a rodin, ale také jako mocnou přímluvkyni snoubenců. Svatá Zdislava svou přímluvou u Boha pomáhá ujasnit mladým lidem jejich povolání a případně najít toho pravého – tu pravou. Snoubencům zas Zdislavina přímluva pomáhá rozvíjet vzájemnou lásku v čistotě a poznávat jeden druhého a sami sebe tak, jak je zná Bůh, který je stvořil jeden pro druhého.

JAK se můžete zúčastnit?
Milí rodiče, učitelé a vychovatelé,
seznamte se s životním příběhem svaté Zdislavy, který Vám zde předkládáme, popovídejte si o něm s dětmi a hledejte společně s nimi vhodné náměty k výtvarnému zpracování.

Téma: Svatá Zdislava - přímluvkyně snoubenců
Formát: čtvrtka A3
Technika: libovolná (malba, kresba, grafika, koláž, komiks atd.)
Práci prosím označte: jméno a věk dítěte (důležité!), adresa domů nebo do školy, e-mail (kam můžeme poslat pozvání na vernisáž a vyhlášení výsledků – důležité!).
Kategorie:
5 – 8 let
9 – 12 let
13 – 15 let

Práce posílejte do 31. ledna 2019 na adresu:
Klášter dominikánů
Klášterní 33
Obálku označte: V srdci paní Zdislavy

Hodnotící komise:
fr. Pavel Maria Mayer OP/ strážce hrobu sv. Zdislavy
Barbora Spalová/ Centrum Svaté Zdislavy
MgA. Soňa Třeštíková/ výtvarnice Nový Bor
Honza Volf/ malíř a básník Praha
Markéta Váchalová Vojtíšková/ učitelka ZUŠ Jablonné v Podještědí

Výsledky soutěže budou vyhlášeny 1. května 2019 na vernisáži výstavy v ambitu kláštera dominikánů v Jablonném v Podještědí. Výtvarné práce budou vystaveny do 31. července 2019.

Záštitu převzali:
Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický