ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí

Dne 10. května se členové školního parlamentu zúčastnili setkání žákovských parlamentů Libereckého kraje. Děti na podobné akci ještě nebyly a netušily, co je čeká.

Do Liberce se sjelo 149 parlamenťáků z 9 škol v Libereckém kraji, kteří zaplnili přednáškový sál Krajského úřadu LK. Po stručném představení jednotlivých skupin se slova ujala Veronika Pevná z Centra pro demokratické učení, o. p. s., která představila různé možnosti propagace jak samotného školního parlamentu, tak i konkrétních akcí a projektů. Poté se žáci rozdělili do smíšených skupin, ve kterých vytvářeli krátké video o tom, k čemu je celé setkání dobré, dále měli napsat o akci krátký článek a v neposlední řadě navrhnout jména osobností, které by si přáli jako propagátory svých akcí. Snad u všech skupin se objevila tato dvě jména: Ester Ledecká a youtuber Kovy. Dále se ve skupinách diskutovalo o tom, jak vypadá schůze parlamentu a co by na ni nemělo chybět. Po občerstvení se děti zúčastnily besedy s radními. Dozvěděly se nové informace a zároveň se mohly vyjádřit k tomu, co je zajímá.

Hlavním přínosem naší účasti na akci bylo to, že žáci mohli projevit svou kreativitu, vyjádřit svůj názor, vyzkoušeli si spolupráci s cizími dětmi. Také se dozvěděli, jak fungují parlamenty v ostatních školách. Naši parlamenťáci byli z akce příjemně překvapeni, užili si ji a doufejme, že i načerpali inspiraci, nadšení a nápady do dalších aktivit.

Další informace a fotografie najdete na této internetové adrese:

http://www.liberecdnes.cz/zpravy/12458-radni-besedovali-s-zakovskymi-parlamenty-z-9-zs-libereckeho-kraje/ 

Autor: Mgr.Lucie Cidlinská

 

GDPR

S osobními údaji dětí, žáků, studentů, jejich zákonných zástupců a zaměstnanců je nakládáno dle platných právních předpisů. Pověřencem pro ochranu osobních údajů je Bc. Lucie Kubíková. Kontaktní údaje: lucie.kubikova(zavinac)dubax.cz, tel. 775992300. Směrnice GDPR

Jablonné v Podještědí

banner jablonnevpJablonné v Podještědí najdete v Lužických horách a bylo založeno v ranném středověku. Nejvýznamějšími stavbami jsou Bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy a zámek Lemberk.
Informace o městě najdete na stránkách http://www.jablonnevp.cz

Kontakty

ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí
U Školy 98
471 25 Jablonné v Podještědí

E-mail: zsjvp(zavinac)email.cz

Sekretariát 487 762 544
Vrátnice 487 754 996
Školní družina 739 035 292
Školní jídelna 487 762 137
Školník 731 495 365
ZUŠ 776 198 232