ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí

Již jsme se seznámili prostřednictvím krásných obrázků se svatou Zdislavou, manželkou a matkou (1. roč.) a uzdravovatelkou nemocných (2. roč.). V tomto 3. ročníku naší výtvarné soutěže, chceme hledět na paní Zdislavu jako na stavitelku.

03 Zdislava logo2 wVíme, že se svým manželem, panem Havlem z Lemberka, nechala postavit gotický kostel sv. Vavřince v Jablonném, dva dominikánské kláštery v Jablonném a Turnově, a také první špitály v Jablonném a nejspíš i na dalších místech svého panství. Podle starobylé tradice sv. Zdislava i sama pomáhala se stavbami v Jablonném.
Zdislavino stavitelství vychází z jejího Boží láskou zformovaného srdce. Když má sv. Zdislava dokonale uspořádané nitro, může i navenek budovat rodinu, obnovovat zdraví a též se podílet na vzniku krásných staveb pro bohoslužbu, apoštolát a pro péči o nemocné. Bůh jejímu dílu žehnal, a tak vše co manželé z Lemberka vybudovali, sloužilo po dlouhá staletí k duchovnímu povznesení i tělesnému zotavení.

Ve třetím ročníku byly vyhlášeny 3 věkové kategorie:
5–8 let
9–12 let
13–15 let

V každé kategorii bude oceněno 7 výtvarných prací. Komise také udílí různá mimořádná ocenění, o kterých rozhoduje až během hodnocení.

Výherci získají diplom a zajímavé ceny (výtvarné potřeby, knihy, hry, kalendáře od výtvarníka Honzy Volfa apod.)

Hodnotící komise:

Fr. Pavel Marie Mayer OP, strážce hrobu sv. Zdislavy
Barbora Spalová, Centrum sv. Zdislavy
MgA. Soňa Třeštíková, výtvarnice / Nový Bor
Markéta Váchalová Vojtíšková, učitelka ZUŠ Jablonné v Podještědí
Honza Volf, výtvarník / Praha

VÝSTAVA:

Výtvarné práce budou vystaveny v ambitu kláštera dominikánů v Jablonném v Podještědí od 1. května do 31. července 2018.

Milí rodiče, učitelé a vychovatelé,
Seznamte se s životním příběhem svaté Zdislavy, který Vám zde předkládáme, popovídejte si o něm s dětmi a hledejte společně s nimi vhodné náměty k výtvarnému zpracování. Pokuste se dodržet zadané téma, komise k tomu při hodnocení přihlíží.

Téma 3. ročníku: Svatá Zdislava, stavitelka kostela, kláštěrů a špitálů

Formát: čtvrtka, kreslící karton, papír / formát max. A3

Technika: libovolná (malba, kresba, grafika, koláž, komiks atd.)

Práci prosím vzadu čitelně označte:
Jméno a příjmení,věk
Adresa domů (příp. škola)
e-mailová adresa pro další komunikaci
a telefon domů

Výtvarné práce můžete zasílat do 31. 1. 2018 na adresu:
Klášter dominikánů
Klášterní 33
471 25 Jablonné v Podještědí
(označte prosím: V srdci paní Zdislavy)

03 Zdislava 1w03 Zdislava 2w

 

GDPR

S osobními údaji dětí, žáků, studentů, jejich zákonných zástupců a zaměstnanců je nakládáno dle platných právních předpisů. Pověřencem pro ochranu osobních údajů je Bc. Lucie Kubíková. Kontaktní údaje: lucie.kubikova(zavinac)dubax.cz, tel. 775992300. Směrnice GDPR

Jablonné v Podještědí

banner jablonnevpJablonné v Podještědí najdete v Lužických horách a bylo založeno v ranném středověku. Nejvýznamějšími stavbami jsou Bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy a zámek Lemberk.
Informace o městě najdete na stránkách http://www.jablonnevp.cz

Kontakty

ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí
U Školy 98
471 25 Jablonné v Podještědí

E-mail: zsjvp(zavinac)email.cz

Sekretariát 487 762 544
Vrátnice 487 754 996
Školní družina 739 035 292
Školní jídelna 487 762 137
Školník 731 495 365
ZUŠ 776 198 232