Logo Základní škola a Základní umělecká škola Jablonné v Podještědí

Přejeme hodně štěstí žákům 9. tříd

22. 5. 2019 Mgr. Marie Lemfeldová
Přejeme hodně štěstí žákům 9. tříd

Přejeme hodně štěstí žákům 9. tříd, kteří se brzy vydají na další studiu.

Čas plyne jako voda – nedá se ovlivnit, vrátit, zastavit ani koupit, plyne si svým tempem. Ubíhá rychle, stejně jako uběhlo devět let základní školní docházky našim žákům. „Nedávno“ nastoupili do 1. třídy a zanedlouho opustí 9. ročník. Věřím, že těchto devět let nebylo pro naše vycházející žáky ztraceným časem, ale naopak jim dalo potřebné základy, aby se mohly dále vzdělávat, studovat a učit se. Přeji všem, aby se jim v budoucnosti dařilo a mohli si splnit své sny a plány.

A kam se vydají?

Celkem letos vychází 32 žáků. Ve studiu budou pokračovat v různých městech: v Liberci, České Lípě, Frýdlantě, Odolené Vodě, Praze, Varnsdorfu, Novém Boru a v Jablonci nad Nisou.

Jaké obory si žáci vybrali?

Maturitní obory: gymnázium – 2, obchodní akademie – 4, praktická sestra – 1, předškolní a mimoškolní pedagogika – 2, design interiéru – 1, informační technologie – 1, bezpečnostně právní činnost – 2, stavebnictví – 1.

Učební obory: kuchař – 4, ošetřovatelka – 3, elektrikář – 3, zahradnická výroba – 2, kadeřnice – 1, nástrojař – 1, automechanik (mechanik opravář motorových vozidel) – 1, strojní mechanik – 1, řezník – 1.

Na osmileté gymnázium do Mimoně letos odchází 3 žáci z 5.ročníku.

Stále ještě naši žáci, za všechny učitele a učitelky, vám přeji v dalších letech HODNĚ ŠTĚSTÍ.