ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí

Rok se sešel s rokem a my jsme se rozjeli na náš první školní výlet do Libáně.

Počasí se nám vydařilo a autobus nás přivezl před brány Hradu a zámku Staré Hrady, kde jsme na jeho nádvoří hned posvačili. Nejprve jsme navštívili Čarodějnou Bestyolu , kde se děti podívaly na různá zvířátka, havěť i potvůrky. Potom se nás ujala paní průvodkyně a provedla nás Zámeckým pohádkovým sklepením, kde našli svůj domov čertící, vodníci, skřítkové a veselí strašidláci. Viděli jsme tu lesní i ledové království, čertovskou i vodnickou domácnost, pohádkovou hladomornu, rodinku starohradského obra, velkého ochočeného draka, palác plný skřítků i obří smaragdové draky. Pohádková prohlídka se dětem líbila a zaujala je. Na jejím konci měly děti hodnotit své chování a sahat do čertovského pytle pro svou odměnu…. Zlobivé si mělo vytáhnout pavouka, slimáka, vzorné čokoládu a kdo je hodný, občas zazlobí, si vytáhne bonbon. S největšími obavami ruku do pytle strkali chlapci… Nakonec si všichni pochutnali na bonbonu. Plné zážitků nás po prohlídce naložil autobus a odvezl domů. Naši prvňáčci se chovali na výletě vzorně a dělali čest naší ZŠ.

Mgr. G. Maňasová

 

GDPR

S osobními údaji dětí, žáků, studentů, jejich zákonných zástupců a zaměstnanců je nakládáno dle platných právních předpisů. Pověřencem pro ochranu osobních údajů je Bc. Lucie Kubíková. Kontaktní údaje: lucie.kubikova(zavinac)dubax.cz, tel. 775992300. Směrnice GDPR

Jablonné v Podještědí

banner jablonnevpJablonné v Podještědí najdete v Lužických horách a bylo založeno v ranném středověku. Nejvýznamějšími stavbami jsou Bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy a zámek Lemberk.
Informace o městě najdete na stránkách http://www.jablonnevp.cz

Kontakty

ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí
U Školy 98
471 25 Jablonné v Podještědí

E-mail: zsjvp(zavinac)email.cz

Sekretariát 487 762 544
Vrátnice 487 754 996
Školní družina 739 035 292
Školní jídelna 487 762 137
Školník 731 495 365
ZUŠ 776 198 232