ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí

V měsíci květnu navštívil naší školu Mgr. Jan Molnár – vedoucí primární prevence organizace „Maják“ o.p.s. v Liberci, kde jsem objednala pro 4. A program „Jsme parta“, který uhradili rodiče.

Program byl zaměřen na problematiku šikany a ubližování. Žáci nejprve popisovali své místo v kolektivu pomocí kartiček s emocemi a následně probíhaly aktivity pro celou třídu, ve kterých žáci pracovali ve skupinkách, a které směřovaly k uvědomění si svého místa v kolektivu, kladů a významu vzájemné spolupráce. Poté byly zařazeny aktivity, kdy žáci vyhodnocovali své jednání, spolupráci, komunikaci. V závěrečné části byl dán prostor problematice pojmu šikana - porozumění tomuto pojmu, jeho rozpoznání, žáci si cvičili, jak na ni včas reagovat apod. Vše vedlo k posilování vzájemného respektu mezi dětmi. V závěru programu žáci  písemně hodnotili svou třídu formou obrázků a dopisů, nad kterými se pak s lektorem zamýšleli, a probíhala zpětná vazba.

Během celého programu jsem žáky sledovala, program splnil svůj cíl, jen se z důvodu prodloužení některých aktivit nestihl dokončit. Děkuji p. Molnárovi, že si ve svém nabitém pracovním programu našel ještě jeden volný termín v tomto šk. roce, abychom v programu mohli pokračovat, vše dokončit a vyhodnotit, dokud mají žáci v živé paměti.

Mgr. M. Lemfeldová

 

GDPR

S osobními údaji dětí, žáků, studentů, jejich zákonných zástupců a zaměstnanců je nakládáno dle platných právních předpisů. Pověřencem pro ochranu osobních údajů je Bc. Lucie Kubíková. Kontaktní údaje: lucie.kubikova(zavinac)dubax.cz, tel. 775992300. Směrnice GDPR

Jablonné v Podještědí

banner jablonnevpJablonné v Podještědí najdete v Lužických horách a bylo založeno v ranném středověku. Nejvýznamějšími stavbami jsou Bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy a zámek Lemberk.
Informace o městě najdete na stránkách http://www.jablonnevp.cz

Kontakty

ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí
U Školy 98
471 25 Jablonné v Podještědí

E-mail: zsjvp(zavinac)email.cz

Sekretariát 487 762 544
Vrátnice 487 754 996
Školní družina 739 035 292
Školní jídelna 487 762 137
Školník 731 495 365
ZUŠ 776 198 232