phoca thumb m pripravka 04Součástí výuky výtvarné výchovy v Základní umělecké škole je tzv. „Přípravka“ pro děti prvních a druhých tříd ZŠ. Během hodin se žáci seznamují se základními výtvarnými technikami – malbou, kresbou, grafikou.

Často se s těmito technikami setkáváme v různých hrách, povídáme si o výtvarném umění – co jsou obrazy, sochy, kdo je to výtvarný umělec a čemu všemu se může věnovat.
Důležitou součástí výuky je práce s přírodními materiály a volná tvorba, při níž se ukáže, které techniky jsou jednotlivým dětským osobnostem nejbližší a můžeme je tedy v budoucnu rozvíjet.

Na fotografiích jsou ukázky velkoformátové malby, prostorová a objektová tvorba v podobě obydlí pro skřítky, která mají děti vybudované přímo v ateliéru, ale také venku před budovou ZUŠ.

Své práce žáci ZUŠ pravidelně prezentují na výstavách v klášteře dominikánů v Jablonném v Podještědí (viz foto).