pl cz 2017 wVe dnech 7. – 9. června 2017 se vybraní žáci naší školy zúčastnili sportovního projektu Sprawność to podstawa sport to też zabawa v Polském Boleslawci. Skupina byla doprovázena Mgr. Pavlínou Perglovou, Mgr. Stanislavem Perglem, Mgr. Lucií Cidlinskou a Mgr. Miluší Rejmanovou.

Pod vedením polských učitelů si děti zahrály obdobu volejbalu s velkými gymnastickými míči nebo nekontaktní ragby. Paní učitelka Perglová na oplátku naučila polské žáky bumbácbal a seznámila je i s kinbalem. Dalším netradičním sportem byla indiaca, ale hrály se i obvyklé hry jako házená, volejbal nebo fotbal.

Žáci obou národností se rychle spřátelili a čile se dorozumívali česky, polsky i anglicky nebo německy. Už teď se těšíme na září, kdy nás polští žáci s jejich učiteli navštíví u nás v Jablonném. Našim žákům děkuji za jejich sportovní výkony a klidný průběh našeho výletu.

Mgr. Miluše Rejmanová

pl cz 2017 2