Poslední část projektu „Sprawność to podstawa sport to teź zabawa“. Ve dnech 23. až 25. dubna došlo k poslednímu setkání v rámci projektu „Sprawność to podstawa sport to teź zabawa“.

Zahraniční spolupráce s partnerskou školou z Boleslawce

Začátek nového školního roku se na Základní škole v Jablonném nesl ve sportovním duchu. Kromě cyklistického a vodáckého kurzu se uskutečnilo i druhé setkání v rámci sportovního projektu „Sprawność to podstawa sport to teź zabawa“.

pl cz 2017 wVe dnech 7. – 9. června 2017 se vybraní žáci naší školy zúčastnili sportovního projektu Sprawność to podstawa sport to też zabawa v Polském Boleslawci. Skupina byla doprovázena Mgr. Pavlínou Perglovou, Mgr. Stanislavem Perglem, Mgr. Lucií Cidlinskou a Mgr. Miluší Rejmanovou.

Ve dnech 27. – 30. 4. 2015 se vybraných 30 žáků naší základní školy spolu s vedoucími projektu P. Perglovou, I. Ježkovou, P. Kopřivou a S. Perglem zúčastnilo v řadě již 4. mezinárodního projektu s polskou školou ve městě Boleslawiec tentokrát pod názvem „ Sport nás spojuje“.

V pátek 15.října 2010 se uskutečnil v Boleslawieckém kulturním středisku ( Boleslawiecki Ošrodek Kultury) slavnostní galavečer, na kterém byly vyhlášeny výsledky letošního ročníku Ceny Euroregionu Neisse – Nisa – Nysa.

Ve školním roce 2010/2011 probíhá již druhý sportovní projekt "Dobýváme štíty", který je volným pokračováním projektu "Sport bez hranic" se ZŠ v polském městě Boleslawiec.

Projekt, který uzavřela naše škola se školou v Polsku, městě Boleslawiec trval rok a byl slavnostně ukončen 6. listopadu 2009 konferencí v Boleslawci, které se zúčastnilo 20 učitelů ZŠ Jablonné v Podj. a 20 učitelů ZŠ Boleslawiec a představitelé tohoto města, kteří se podíleli na finančním zajištění tohoto projektu, kde my byli pouze partnerskou školou.

Od podzimu 2008 se připravoval společně s polskou stranou projekt „Putování za Bílou paní“. Partnerskými školami byla MZnrS 2 v Boleslawieci a ZŠ Jablonné v Podještědí. Vznik projektu vycházel ze zájmů žáků o regionální historii partnerských krajů.