Dne 10. května se členové školního parlamentu zúčastnili setkání žákovských parlamentů Libereckého kraje. Děti na podobné akci ještě nebyly a netušily, co je čeká.

Do Liberce se sjelo 149 parlamenťáků z 9 škol v Libereckém kraji, kteří zaplnili přednáškový sál Krajského úřadu LK. Po stručném představení jednotlivých skupin se slova ujala Veronika Pevná z Centra pro demokratické učení, o. p. s., která představila různé možnosti propagace jak samotného školního parlamentu, tak i konkrétních akcí a projektů. Poté se žáci rozdělili do smíšených skupin, ve kterých vytvářeli krátké video o tom, k čemu je celé setkání dobré, dále měli napsat o akci krátký článek a v neposlední řadě navrhnout jména osobností, které by si přáli jako propagátory svých akcí. Snad u všech skupin se objevila tato dvě jména: Ester Ledecká a youtuber Kovy. Dále se ve skupinách diskutovalo o tom, jak vypadá schůze parlamentu a co by na ni nemělo chybět. Po občerstvení se děti zúčastnily besedy s radními. Dozvěděly se nové informace a zároveň se mohly vyjádřit k tomu, co je zajímá.

Hlavním přínosem naší účasti na akci bylo to, že žáci mohli projevit svou kreativitu, vyjádřit svůj názor, vyzkoušeli si spolupráci s cizími dětmi. Také se dozvěděli, jak fungují parlamenty v ostatních školách. Naši parlamenťáci byli z akce příjemně překvapeni, užili si ji a doufejme, že i načerpali inspiraci, nadšení a nápady do dalších aktivit.

Další informace a fotografie najdete na této internetové adrese:

Autor: Mgr.Lucie Cidlinská