ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí

Žáci šestých tříd měli začátek letošního školního roku a přechod na druhý stupeň zpříjemněný sportovní událostí. Hned ve středu 6. září se pod vedením svých třídních učitelek (Mgr. Ivana Hazdrová a Mgr. Miluše Rejmanová) a pana ředitele (Mgr. Petr Kopřiva) vydali na cyklistický kurz do Zákup. Tam se ubytovali v ubytovně patřící k ZŠ a MŠ Zákupy.

První den dopoledne jsme jeli přes Brniště, Lindavu a Velenice. Cestou jsme prozkoumali jeskyně blízko motorkářského doupěte Pekelné doly. Nebylo to ale vše. Krátce po obědě jsme vyrazili ze Zákup směrem na Svojkov a Sloup v Čechách. Trošku nás pozlobily kopce, ale my jsme se nedali. Dostatečně jsme se vydýchali při návštěvě Modlivého dolu. Návštěvu Lesního divadla ve Sloupu nám jeden ze žáků zpříjemnil pěveckým vystoupením, které pobavilo nejen nás, ale i přihlížející turistky. Po návratu a vydatné večeři jsme se prošli po městě Zákupy, protože ne všichni ho znali.
Ve čtvrtek nás sice čekala nejdelší trasa, ale kilometry ubíhaly rychle a pohodově. Rovinatým terénem jsme dojeli až do Starých Splavů k Máchovu jezeru, odtud přes Břehyni a Hradčany zpět do Zákup. Z větší části jsme cestovali lesy a cyklostezkami, zvládli jsme ale i jízdu v provozu. Kdo by čekal, že budou děti po ujetí 46 km unavené, ten by se velice mýlil. Před večeří proběhly jízdy zručnosti, po večeři si na hřišti zahrály různé hry a došlo i na stezku odvahy, které se dožadovaly.
Pro cestu zpět do Jablonného jsme zvolili trochu jinou trasu. Tentokrát jsme ze Zákup zamířili do Kamenice, kde jsme U Šerifa zahnuli do polí a zemědělskými cestami jsme projeli do Brniště a dále pak do Jablonného. Celkem jsme tak za tři dny ujeli asi 115 km. Nejen že jsme si dokázali svou fyzickou zdatnost, ale strávili jsme i příjemné chvíle. My, třídní učitelky, jsme se seznámily se svými novými žáky a noví žáci měli možnost poznat se se svými spolužáky jinak než ve školních lavicích. Ukázalo se, že 6. A a 6. B jsou dohromady správná parta. Vždyť také na prvním stupni tvořili jednu třídu. Doufám, že jim kamarádství a soudržnost vydrží i na druhém stupni.
Mgr. Miluše Rejmanová

DSCN3175 w0DSCN3178 w0

 

Fotogalerie

EU peníze školám

logo kin-ballNázev projektu: Nová škola
Reg. číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.1236
Doba trvání: 30 měsíců (zahájeno 1.1.2011)
Projekt: OP VK-IP oblasti podpory 1.4

EU peníze školám

Jablonné v Podještědí

banner jablonnevpJablonné v Podještědí najdete v Lužických horách a bylo založeno v ranném středověku. Nejvýznamějšími stavbami jsou Bazilika minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy a zámek Lemberk.
Informace o městě najdete na stránkách http://www.jablonnevp.cz

Kontakty

ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí
U Školy 98
471 25 Jablonné v Podještědí

E-mail: zsjvp(zavinac)email.cz

Sekretariát 487 762 544
Vrátnice 487 754 996
Školní družina 739 035 292
Školní jídelna 487 762 137
Školník 731 495 365
ZUŠ 776 198 232